معرفی خدمات و فعالیت‌های
شرکت قطعه گمشده زندگی امروز

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

ابلاغیه و دستور رهبر انقلاب به رؤسای قوای سه‌گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

با عنایت به اهمیّت مقوله جمعیّت در اقتدار ملّی و با توجه به پویندگی، بالندگی و جوانی جمعیّت کنونی کشور به عنوان یک فرصت و امتیاز و در جهت جبران کاهش نرخ رشد جمعیّت و نرخ باروری در سال‌های گذشته، سیاست‌های کلی جمعیّت ابلاغ میگردد. با در نظر داشتن نقش ایجابی عامل جمعیّت در پیشرفت کشور، لازم است برنامه‌ریزی‌های جامع برای رشد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور متناسب با سیاست‌های جمعیّتی انجام گیرد. همچنین ضروری است با هماهنگی و تقسیم کار بین ارکان نظام و دستگاه‌های ذیربط در این زمینه، اقدامات لازم با دقّت، سرعت و قوّت صورت گیرد و نتایج رصد مستمر اجرای سیاست‌ها، گزارش شود.

سیّدعلی خامنه‌ای 1393/02/30

book-self box chair cloud cup flower head-phone monitor mug table tissue water-bottle wifi shape main-pic

«سیاست‌های کلی جمعیّت»

5-ترویج و نهادینه‌سازی سبک زندگی اسلامی- ایرانی و مقابله با ابعاد نامطلوب سبک زندگی غربی.

ضرورت اجرا

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
وَمَن یُعَظِّمْ شَعَائِرَ اللَّهِ فَإِنَّهَا مِن تَقْوَى الْقُلُوبِ
«و هر كس شعائر خدا را بزرگ دارد در حقیقت آن نشانه پاكى دل‌هاست» سوره مبارکه حج، آیه ۳۲.
قطعاً بزرگداشت و محافظت از شعائر اسلامی، یکی از مهم‌ترین راه‌های حفظ و گسترش دین مبین اسلام می‌باشد و در منابع معتبر دینی نیز متواتراً به آن پرداخته و توصیه شده است. پس از اصل اعتقاد به تعظیم شعائر و تصمیم‌گیری و اراده جهت انجام، مهم‌ترین نیاز جهت برپاداشتن شعائر؛ ابزار، وسائل و امکاناتِ آن است. متأسفانه در مورد اخیر، دشمنان ما بسیار از ما پیشی گرفته و از صدها سال پیش با برنامه‌ریزی دقیق و هزینه‌کردهای هنگفت، با پمپاژ انواع و اقسام تزئینات، پوشاک و خوراک، فرهنگ منحط خود را بر جوامع اسلامی و همچنین کشور عزیز ما ایران غالب کرده است و این قصه‌ی پرغصه، روزبه‌روز بیشتر دامن‌گیر جامعه‌مان می‌شود. تا آنجا که امام جامعه فرمودند:«تلاش غرب در ترویج سبک زندگی غربی در ایران، زیان‌های بی‌جبران اخلاقی و اقتصادی و دینی و سیاسی به کشور و ملّت ما زده است؛ مقابله با آن، جهادی همه‌جانبه و هوشمندانه می‌طلبد که باز چشم امید در آن به شما جوانها است». فی‌الحال متأسفانه واقعیّت بازار محصولات اسلامی-ایرانی به‌گونه‌ای است که اگر فرد یا خانواده‌ای هم قصد تغییر سبک زندگی خود را داشته باشد، با:
• تشتّت و پراکندگی و عدم انسجام بازار محصولات مربوطه
• قیمت‌گذاری آشفته و بدون مبنا
• عدم تنوع کافی محصولات جهت سلایق و شئون مختلف
• ارائه‌های نامناسب و ناعادلانه
• کیفیت نامطلوب
• و ...
مواجه خواهد بود و سمت و سوی بازار، عملاً جامعه را به سمت سبک زندگی غربی سوق میدهد... در این شرایط و با توجه به این اصل که:«در مقابل کسی که از ابزار فرهنگی استفاده میکند، ابزار فرهنگی لازم است» و نیز پیشینه و تجربه‌ی چندین ساله در این امر، شرکت قطعه گمشده زندگی امروز در سال ۱۳۹۹ با پشتوانه ۷ سال فعالیت مؤثّرِ مرتبط با سبک زندگی در سطح ملی، به همّت جمعی از متخصصان و فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تأسیس گردید.

اهداف:

هدف محوری این شرکت، ترویج سبک زندگی اسلامی-ایرانی از طریق تسهیل دسترسی عموم جامعه به گلچینی از برترین محصولات و ملزومات زندگی اسلامی-ایرانی می‌باشد.
با توجه به فراهم بودن زیرساخت‌ها و دردسترس بودن اینترنت ملی در تمامی نقاط کشور،
• عرضه‌ی عادلانه‌ی محصولات به تمام اقشار جامعه،
• مبارزه و مقابله با فسادهای مالی از طریق نمایش قیمت‌ها و شفافیت فروش،
• رونق کسب و کارهای خانگی و...
نیز نمونه‌هایی از اهداف عملیاتی جهت نیل به هدف محوری شرکت می‌باشد.
امروز با عنایت خداوند متعال، این مجموعه‌ی انقلابی، به عنوان یکی از برترین عرضه‌کنندگان محصولات و مصنوعات فرهنگی در سطح کشور شناخته می‌شود.

سیاست‌ها :

بازوهای اصلی شرکت قطعه‌ی گمشده‌ی زندگی امروز جهت نیل به اهداف ذکر شده، فعالیت‌هایی شبانه‌روزی است که در سه پایگاه مجازی «وبسایت فرهنگی ربیع»، «وبسایت سلامتی ربیع» و «وبسایت لوازم ورزشی ربیع» صورت می‌پذیرد که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد.

حکایت تأسیس فروشگاه ربیع

فروشگاه ربیع، ایده‌ی جدیدی بود که سال‌ها قبل در فکر دو جوان نجف آبادی شکل گرفت. ایده‌ای ساده که بعدها زندگی آن دو را تحت تاثیر قرارداد.
سال ۱۳۹۲ محسن حججی و محسن همتی‌ها، پس از سال‌ها رفاقت، برادرانه یک کسب کار تازه شروع کردند. نجف‌آباد، شهری که پر از دل‌های عاشق انقلاب و اهلبیت(علیهم السلام) است، حالا در بطن خود جوانانی را می‌دید که فکر و منششان، متأثر از تفکر و منش شهید حاج احمد کاظمی، در پی اعتلای فرهنگ ائمه اطهار(علیهم السلام)، شهدا و انقلاب در سطح جامعه بود.
القصه، محسن حججی با سال‌ها تجربه‌ی نابِ فعالیت‌های فرهنگی در شهر نجف‌آباد و پای ثابت همیشگی کار نشر و کتاب، به خدمت در جایگاه مقدس پاسداری نائل شد و با اینکه دل در گرو کار ربیع داشت، اما به ناچار فعالیتش کمرنگ‌تر و سپس به یک حامی دلی تبدیل شد. اما محسن همتی‌ها، همت به خرج داد و یک تنه زحمت کار را به دوش کشید. هنوز محسن حججی در کنار ما بود که کسب و کار کوچک نجف‌آباد به قم منتقل شد و این هجرت، نقطه عطف مبارکی شد برای اتفاقات بزرگ.
فروشگاه محصولات فرهنگیِ قم، در سال ۱۳۹۳ با ایده‌ای خلاقانه، تبدیل به فروشگاه اینترنتی شد و زمینه‌ی گسترش مخاطبان ربیع از یک شهر، به کل کشور عزیزمان ایجاد شد.
این اتفاق، به یکباره میزان تقاضا و بالتبع، عرضه محصولات را بصورت تصاعدی افزایش داد، تا آنجا که امروز به طور تخصصی، وبسایت فرهنگی ربیع، بزرگترین عرضه‌کنندهی محصولات و مصنوعات فرهنگی و هنری در کشور است.
اپلیکیشن ربیع نیز در سال ۱۳۹۸ به‌طور رسمی عرضه شده و موجبات ارتباط بیشتر با مخاطبان و گسترش دسترسی مشتریان به محصولات را فراهم آورد.